Триваюча війна в Україні наражає на небезпеку мільйони людей, через це багато з них змушені покинути свої домівки та знайти притулок у інших країнах. Польща – країна, яка прийняла найбільше біженців з України. ̽ѡ активно працює у Польщі з лютого 2022 року, надаючи життєво важливу підтримку людям, які постраждали від конфлікту, щоб вони почувалися комфортно та могли повернутися додому коли це безпечно, а не тому, що вони змушені.
Чим займається ̽ѡ у Польщі?
У Польщі досі перебуває близько 1.5 мільйона біженців з України. З них 93 відсотки – жінки та діти. З метою надання кращої допомоги, ми працюємо в різних населених пунктах Польщі самостійно та з місцевими партнерами за трьома програмами:
• Підтримка в задоволенні базових потреб та досягненні фінансової незалежності
Ми надавали матеріальну допомогу потребуючим сім’ям, щоб забезпечити біженцям можливість купити їжу, ліки, одяг та інші необхідні речі. Ми також надавали зимову грошову допомогу понад 900 потребуючим родинам.
Разом із Польським центром міжнародної допомоги (PCMP) ми також надавали підтримку українським біженцям у працевлаштуванні в Польщі. Зараз ми працюємо над розробкою інших програм допомоги біженцям у пошуку роботи шляхом надання юридичного супроводу, проведення мовних курсів та курсів з підвищення кваліфікації.
• Захист
Разом із нашими партнерами ми організовуємо безпечні оздоровчі та навчальні простори для дітей, які живуть у центрах колективного розміщення у Варшаві. У цих центрах діти можуть отримати психо-соціальну підтримку, гратися та навчатися.
Завдяки співпраці з нашим партнером Migam, ми надаємо переклад українською та польською мовами жестів, щоб забезпечити доступ до послуг українським біженцям з вадами слуху.
Ми допомагаємо особам зі статусом біженців зорієнтуватися в послугах, котрі надають польські державні служби (медичні, соціальні та освітні). Спільно з різними партнерами ми надаємо біженцям юридичний супровід та доступ до інформації (гарячі лінії, інформаційні пункти) для інтеграції в польське суспільство, а також швидку юридичну допомогу неповнолітнім без супроводу та їхнім опікунам, також надаємо підтримку людям з обмеженими можливостями, людям похилого віку та жертвам насильства.
За підтримки ̽ѡ, наші партнери допомагають жінкам, які постраждали від війни в Україні, знайти безпечний притулок і допомогу у варшавському центрі для постраждалих від ГЗН (гендерно зумовленого насильства).
• Освіта
У співпраці з TeachforPoland, ̽ѡ зінтегрує існуючу навчальну програму з методологією ̽ѡ під назвою «Healingclassroom» (т.зв. оздоровчі заняття), а потім проведе навчання для 40 вчителів з Польщі та 12 з України. Підготовлені педагоги працюватимуть з учнями та студентами з України, які переживають стрес, через втечу від війни.
Ми підтримуємо Фонд розвитку дитини у відкритті двох безкоштовних дитячих садків, які надаватимуть послуги з догляду для 40 українських діток.
«Солідарність і рішуча реакція світу на кризу в Україні створили прецедент того, як світова спільнота повинна реагувати на гуманітарні кризи в усьому світі. Саме таку відповідь/реакцію необхідно підтримувати. Люди, які тікають з України, потребують нашої постійної підтримки.»
Алан Мозлі, директор ̽ѡ в Польщі
Як з нами зв'язатися?
Якщо Вас зацікавила наша діяльність і Ви бажаєте з нами сконтактуватися, просимо написати нам на загальну адресу електронної пошти[email protected].
Якщо Ви журналіст, будь ласка, зв’яжіться з нашим спеціалістом зі зв’язків із громадськістю: weronika.rzezutka@rescue.org .
Якщо ви є особою з України, котра шукає допомоги або хоче дізнатися більше інформації про наші послуги, ви можете зателефонувати на нашу гарячу лінію за телефоном +48 732106484 або написати нам на електронну скриньку [email protected]
важливо!
Кожен має відчувати безпеку та повагу під час звернення та отримання
допомоги від ̽ѡ.
Безпека є головною місією ̽ѡ – не завдавати шкоди та забезпечити захист клієнтів та персоналу ̽ѡ від сексуального насильства, експлуатації та жорстокого поводження.
Усі клієнти ̽ѡ мають право на відчуття безпеки, а також честі та поваги при поводженні з ними.
Персонал ̽ѡ чи асоційована з ̽ѡ особа не може чинити клієнтам шкоду будь-якого характеру.
Допомога є безкоштовною. Персонал ̽ѡ чи асоційовані з ̽ѡ особи не повинні ніколи просити гроші чи будь-що інше за послуги.
Допомога є безкоштовною. Персонал ̽ѡ чи асоційовані з ̽ѡ особи не повинні ніколи просити гроші чи будь-що інше за послуги.
Ваші відгуки дуже важливі для нас! Ви можете бути впевнені, що ваш відгук буде конфіденційним та почутим. Підкреслюємо, що надання негативного відгуку або зголошення будь-яких занепокоєнь не вплине на можливість отримання наших послуг. Ми заохочуємо Вас лишати Ваші відгуки або скарги за допомогою одного з наступних безпечних і конфіденційних каналів: за номером телефону +48 732 106 484 (включно з WhatsApp, Viber, Telegram і СМС), за адресою електронної пошти [email protected] або [email protected].